Język angielski to podstawa

Bez znajomości języka angielskiego nie tylko trudno jest nam się porozumieć będąc chociażby na wczasach zagranicznych, w rozmowie z cudzoziemcem czy też nieco trudniej jest nam znaleźć dobrą pracę. Język angielski przydaje się także na maturze. To właśnie język angielski jest najczęściej wybieranym językiem na egzaminy z języka obcego. Nie ma co się dziwić. Jest przecież najbardziej popularny na całym świecie. Jednak nauczenie się języka angielskiego na maturę, a nauka swobodnego porozumienia się w nim na całe życie to dwie inne sfery. Należy rozpocząć na tym pierwszym, ale na pewno nie na tym zakończyć. Skupmy się jednak w pierwszej kolejności na wymaganiach, które stawia przed nami egzamin maturalny.

Wybór odpowiedniego repetytorium

Na pewno dobrym wyborem będzie Oxford Matura Trainer poziom podstawowy. W zasadzie to pozycję tę możemy nazwać treningiem maturalnym nowej generacji. Możemy dzięki temu liczyć na przygotowanie pełne do matury na poziomie podstawowym.

Bardzo dużym plusem tej pozycji jest otrzymanie nagrań w zasadzie do wszystkich zadań na rozumienie z naszego słuchu oraz także nagrania do sekcji słowniczkowej. Nagrania są oczywiście dołączone na płycie CD w formie mp3. Uczniowie korzystający z tej pomocy mają bardzo elastyczny dobór bogatych zestawów materiałów dla uczniów.

Uczniowie bardzo zadowoleni są z powtarzanych oraz testowanych regularnych powtórek. Zestaw rozbudowany testów oraz egzaminów próbnych umożliwia uczniom monitorowanie postępów w przygotowaniu do już prawdziwego egzaminu. Pisanie oraz także mówienie to ważne elementy. W repetytorium tym bardzo ważne jest także używanie wypowiedzi modelowych oraz także listy zwrotów przydatnych. To wszystko co zostało powyżej wymienione stanowi bardzo praktyczną pomoc w rozwijaniu umiejętności mówienia oraz pisania.

Dzięki temu nowoczesnemu podręcznikowi udaje nam się także poznać środki językowe. Rozwiązanie regularne zadań pozwala nam na przygotowanie się poprawne do egzaminu, jak i także bieżące monitorowanie postępów. Autorami tej fantastycznej książki są: Danuta Gryca, Gregory J. Manin oraz Joanna Sobierska. Książki te można zakupić zarówno nowe w księgarniach, jak i także używane w antykwariacie czy też na różnego rodzaju akcjach internetowych. Jak widać możliwości jest sporo. Najważniejsze, aby w książkę tą zainwestować, a będziemy bardzo dobrze przygotowani. Pamiętajmy, aby po maturze nie zaprzestać dalszej nauki języka angielskiego.

Edukacja - obraz autorstwa freepik - pl.freepik.com

Gosia